SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Pokal 3832136
nr 383 2136
Pokal
med lock, 1800-tal, Nysilver, höjd. 48 (skada)
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 oktober 2005
kl 16:30:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.